Jest w przedszkolu i dość często choruje. O ile to nie jest poważna choroba jak zapalenie oskrzeli, czy płuc to jest przewożona z domu do domu. Jeżeli choroby są poważne to jest w domu.
Wydawać by się mogło, że jest co najmniej oczywiste, iż dziecku potrzebny jest kontakt z obojgiem rodziców lub że kontakt ten stanowi prawo dziecka zagwarantowane nie tylko normami prawa. Zgodnie z tą regulacją, sąd może nałożyć kary na rodziców, którzy niewłaściwie wywiązują się z kontaktów z dzieckiem. Z tego co piszesz podejrzewam, że tatuś się zwinie przed odpowiedzialnością na pierwszej rozprawie.
Zastanów się też mocno, gdzie w kontaktach ojciec - dziecko przeszkadza autyzm, a gdzie konflikt między rodzicami. Teraz możesz być wkurzona na ex, ale warto ułożyć sobie z nim poprawne stosunki i mieć jakieś tam wsparcie. Jeśli idzie o kontakt dziecka i ojca - oczywiście, że nie powinnaś ograniczać. Przede wszystkim nie obawiaj się na zapas. Ja wiem, jak to jest, też jestem samotną mamą.
Cóz z doświadczenia mogą powiedzieć, że ten etap nienawiści zniknie, a jeśli by się utrzymywał cale życie, to ex ma poważne problemy natury psychicznej. Nie ulega wątpliwości, iż w wieku m-cy dziecko winno mieć kontakt z ojcem, ale jego pobyt poza domem winien być ograniczony do minimum. W chwili obecnej, chociażby z uwagi na naturalne kwestie, kontakt dziecka z Panią musi być częstszy aniżeli z ojcem. Względy naturalne powinny być przez Panią wykorzystane. Ma to miejsce wtedy kiedy z kontaktami wiąże się zagrożenie życie lub zdrowia dziecka, jego prawidłowego rozwoju lub bezpieczeństwa.
Innymi podstawami mogą być demoralizujący wpływ kontaktów na dziecko, wykorzystywanie kontaktów do kształtowania u dziecka postaw aspołecznych albo postaci wrogości wobec drugiego rodzica. Ojciec dziecka nasłał na mnie Policje. Sprawy rodzinne: Niedawno miałam nieprzyjemną sytuację.
Niestety dziecko rozchorowało się- naprawdę. Powiadomiałm o tym fakcie i zaproponowałam, aby przyjechał i odwiedził dziecko w domu. Chciałabym wiedzieć czy mogę domagać się od niego aby zapowiadał wcześniej swoja wizytę. Rodzice mają względem dziecka jednakowe obowiązki. Muszą łożyć na jego utrzymanie, opiekować się nim i dbać o jego edukację.
Muszą też, nawet, gdy się rozstaną, kontaktować się ze swoją pociechą. Dowiedz się, na czym polegają te kontakty i co zrobić, gdy jeden z rodziców utrudnia je drugiemu. Pierwszym problemem o którym pisałam było podwyższenie alimentów.
Co zrobić, gdy matka zabrania kontaktu z dzieckiem? Jako ojciec masz prawo żądać nałożenia na matkę dziecka kary finansowej. Pozwala na to artykuł 5§Kodeksu Postępowania Cywilnego. Jeśli matka utrudnia ojcu kontakty z dzieckiem to można zażądać nałożenia na nią kary grzywny. Jak mieć kontakt z dzieckiem?
Mój brat jest po rozwodzie, miał wychowywać córkę z żoną wspólnie w porozumieniu. Tymczasem pół roku temu jego żona wyprowadziła się 4km. Jak wyjechać z dzieckiem za granicę? Paszport dostałam za zgodą sądu. Dziecko, rozwó kontakty z ojcem.
Dzień dobry, sąd zmienił wyrok rozwodowy i ustalił miejsce zamieszkania dziecka przy ojcu (dotychczas dziecko mieszkało ze mną) a mi ustalił kontakty z dzieckiem razy w miesiącu – gdyż syn w wieku lat od kiedy mieszka z ojcem nie chce ze mną się kontaktować – oczywiście za namową ojca. Witam serdecznie, Jestem po rozwodzie wyrok w trakcie uprawomocnienia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.