piątek, 13 marca 2015

Ślub cywilny za granicą formalności

W czasach otwartego rynku europejskiego Polacy coraz częściej decydują się na pracę i życie w innym kraju. Przebywający za granicą obywatele polscy nie muszą wracać do kraju, aby zawrzeć związek małżeński. Wszystkie formalności można załatwić w konsulacie.


Ślub cywilny za granicą formalności

W przypadku ślubu cywilnego za granicą w pierwszej kolejności należy zgłosić chęć zamążpójścia przynajmniej dwa miesiące przed planowaną datą ceremonii. W tym celu należy udać się do polskiego konsulatu. Skorzystać możemy z możliwości: ślub cywilny, ślub kościelny lub ślub Humanistyczny. Aby ślub zawarty za granicą mógł zostać uznany za kościelny, konieczne jest uzyskanie zgody proboszcza na przystąpienie do sakramentu poza rodzimą parafią. Dokumenty do ślubu za granicą (Ślub za granicą) W przypadku ślubów zagranicznych, tak jak w przypadku ślubów w Polsce, obowiązują te same zasady jeśli chodzi o spełnianie odpowiednich warunków.


Jeżeli nie ma przeszkód do zawarcia małżeństwa, należy dokonać formalności. Jeżeli obydwoje przyszli małżonkowie mają polskie obywatelstwo, sprawa jest prosta - wszystkie sprawy związane ze ślubem załatwimy w konsulacie. Wśród wielu innych obowiązków, każdy konsul RP za granicą ma także uprawnienia do udzielania ślubów. Młode pary coraz częściej decydują się na ślub poza granicami kraju. Organizacja ślubu cywilnego jest prosta – procedury nie są zbyt skomplikowane.


Niektóre pary marzą jednak o tym, żeby pobrać się w kościele. Jest to niewątpliwie trudniejsze logistycznie zadanie, niż organizacja ślubu w Polsce. Włącznie z tygodniową podróżą poślubną #128521; Ślub za granicą w egzotycznym miejscu będzie kosztował od 15.


Większość formalności, których należy dopełnić chcąc przystąpić do ślubu kościelnego za granicą, nie różni się od tych, przed ślubem branym w innej parafii. A mianowicie potrzebna jest zgoda Waszego proboszcza (tzw. licencja), na przystąpienie do ślubu poza rodzimą parafią. Od czasu porozumienia pomiędzy Stolicą Apostolską, a państwem polskim, narzeczeni mogą wziąć ślub konkordatowy (połączenie ślubu cywilnego z kościelnym). Z tego względu pragniemy by było wyjątkowe i zapadło w pamięci wszystkich zaproszonych.


Coraz więcej osób decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego za granicą. Jednym z powodów jest realizacja najskrytszych marzeń dotyczących scenerii, a drugim przystępne ceny, które nierzadko zbliżone są do kosztów jakie. Jeżeli zdecydujecie się na ślub z udziałem urzędnika USC, niezbędne będzie dopełnienie koniecznych formalności. Jak zorganizować ślub w plenerze? Przede wszystkim nie ma możliwości wzięcia ślubu konkordatowego za granicą (bynajmniej nie w Hiszpanii), o ile nie mieszka się w kraju docelowym minimum dwa lata.


Należy zatem wcześniej wziąć w Polsce ślub cywilny, aby z aktem zaświadczającym zawarcie związku małżeńskiego móc zgłosić się do swojej parafii. Miłość nie zna granic, więc z pewnością nie powstrzymają jej zawiłe formalności. Warto wiedzieć, że ślub możemy wziąć również w kraju naszego narzeczonego lub narzeczonej.


Moją misją jest sprawić, aby organizacja ślubu. Jeśli zdecydowaliście się na ślub cywilny — udajcie się do urzędu stanu cywilnego (USC). Tam złożycie tak zwane zapewnienie o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa oraz ustalicie termin ślubu. Możecie też zdecydować, czy ślub odbędzie się w urzędzie czy poza nim, na przykład w plenerze.


Jakie dokumenty na ślub za granicą? Dlatego pierwszym z kroków jest dokładne określenie nie tyle Państwa, co regionu w którym chcemy wziąć ślub, ustalenie czy będzie to ślub cywilny czy kościelny, a potem szukanie odpowiedniej agencji, która pomoże w organizacji ślubu za granicą. Tak więc planując ślub za granicą, musimy wziąć pod uwagę również transport oraz zakwaterowanie. Proszę jednak zauważyć, iż wielką zaletą ślubu za granicą będzie nie tylko gwarantowana pogoda i przepiękna sceneria, ale przede wszystkim połączenie ślubu z podróżą za granicą.


Ślub cywilny za granicą formalności

Szczegółowych informacji zasięgnąć można w ambasadzie danego kraju, lecz zdecydowanie łatwiej jest zorganizować wyłącznie ślub cywilny lub kościelny. Formalności ślubów kościelnych. Do ślubu rzymsko-katolickiego za granicą przygotowujemy się tak, jak do ślubu kościelnego w Polsce. To właśnie ze względu na konieczność przebrnięcia przez szereg formalności narzeczeni często rezygnują z tego pomysłu. Poniżej znajdują się przydatne informacji na temat zawarcia związku małżeńskiego za granicami Polski.


Wbrew pozorom sama procedura nie jest bardzo złożona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty