poniedziałek, 27 maja 2019

Impotencja psychogenna

Pierwszą z tych grup stanowią zaburzenia spowodowane zmianami organicznymi, obejmujące zmiany anatomiczne i fizjologiczne w erekcji. Psychogenna odmiana impotencji ma podłoże emocjonalne, psychologiczne, osobowościowe lub społeczne. W odróżnieniu od impotencji wywołanej zmianami fizjologicznymi organizmu, impotencja psychogenna powstaje na skutek zmian w. Niezależnie od przyczyny zaburzeń, impotencja psychogenna współistnieje w mniejszym lub większym stopniu i. Kiedy myślimy o organach odpowiedzialnych za witalność seksualną, w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy narządy płciowe. Jednak przecież to mózg steruje naszymi nastrojami, również sypialnianymi, a negatywne myśli czy odczucia łatwo mogą zniweczyć starania.


Pewne badania dotyczące zaburzeń erekcji u mężczyzn, do których udało mi się dotrzeć, wykazują, że jest to zaledwie wszystkich przypadków problemów z erekcją. Psychiczna i emocjonalna impotencja najczęściej dotyczy młodych mężczyzn, jeszcze przed 40. Z tego właśnie powodu, problem ten tak często jest przez Ciebie bagatelizowany, nie uważasz go za coś poważnego.


Tu popełniasz pierwszy i kluczowy błą który nie pozwala Ci na. Jej obecność uznawana jest wówczas, gdy nie jest się w stanie podjąć współżycia seksualnego w zadowalającym stopniu. Osoby dotknięte tę przypadłością nie odczuwają przyjemności ze swojego życia seksualnego.


Impotencja psychogenna

Zaburzenia erekcji mają różne przyczyny. Impotencja organiczna a impotencja psychogenna. Jednak zwykle związane są one zarówno z czynnikami organicznymi, jak i psychicznymi. Witam, mam lat i cierpię na impotencję psychogenną, najpewniej związaną z leczoną u psychoterapeuty nerwicą.


Moje pytanie brzmi: czy impotencję można trwale i zadowalająco wyleczyć? Interesuje mnie odpowiedź tylko na to jedno pytanie, bo boję się, że moje problemy uniemożliwią mi w przyszłości zawrzeć związek małżeński i założyć rodzinę. Schorzenie to jest w wielu przypadkach reakcja na długotrwały stres lub uraz psychiczny z przeszłości.


W trakcie wywiadu lekarskiego bardzo często okazuje się, że przyczyną zaburzeń erekcji są względy natury psychicznej, nie fizycznej. Gdy w końcu dochodzi do momentu zbliżenia, organizm odmawia posłuszeństwa, a duże napięcie sprawia, że seks kończy się zanim tak naprawdę się zaczął. W impotencji psychogennej stosuje się metody treningowe z udziałem partnerki, hipnozę, psychoterapię indywidualną i partnerską. Psychoterapia indywidualna jest zalecana w przypadkach, kiedy przyczyną impotencji są zahamowania i urazy seksualne, negatywne wpływy środowiska rodzinnego, nerwice, a partnerska — przy zaburzonych. Ten rodzaj impotencji stanowi około diagnozowanych przypadków.


Jednak jeżeli mężczyzna tylko w niektórych sytuacjach ma kłopoty z uzyskaniem pełnej erekcji, ale czasami mu się to udaje, oznacza to, że słaba erekcja jest powodowana przez czynniki psychiczne, a impotencja występuje na tle psychogennym. Sam mechanizm działa prawidłowo ale niepełny wzwód pojawia się na skutek blokady psychicznej. Szacuje się, że nawet mężczyzn po 40-tym roku życia cierpi na dysfunkcję erekcji. Jej przyczyn można doszukiwać się zarówno w fizjologii, jak i. Psychogenna impotencja może wynikać z zahamowania reaktywności seksualnej spowodowanego zgeneralizowanym lękiem przed seksualnością, kompleksami (np. kompleks małego członka), lękiem – przed zapłodnieniem partnerki i niechcianą ciążą, poczuciem winy lub grzechu, zaburzeń rozwoju psychoseksualnego, stresem w pracy itp.


Gdy impotencja ma podłoże psychogenne warto umówić się na terapię indywidualną lub wspólną z partnerką, albo spróbować seansu hipnozy. Jeśli jednak naturalne metody nie przyniosą efektu trzeba poprosić lekarza o leczenie farmakologiczne. Występująca przede wszystkim u młodych mężczyzn, impotencja psychogenna ma swoje źródło w psychice. Głęboko zakorzenione kompleksy, lęki, traumy, depresja czy wypalenie zawodowe – to tylko niektóre z wielu czynników mogących negatywnie wpływać na możliwość osiągnięcia i utrzymania wzwodu.


Czy impotencję można wyleczyć? Najczęściej wiąże się z lękiem przed seksualnością, niechcianą ciążą lub popełnieniem grzechu. Częstą przyczyną jest chwilowy stres, poczucie winy, kompleksy i brak pewności siebie. Charakterystyczne dla tego rodzaju impotencji jest.


Objawem jest brak erekcji pomimo tego, że występuje podniecenie seksualne. Przyczyna tego zaburzenia (brak erekcji) tkwi w psychice mężczyzny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty