Występuje najczęściej u mężczyzn powyżej 50. Najczęściej pojawia się u mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia, ale zdarzają się wyjątki. Możemy wyróżnić dwa rodzaje impotencji – wtórną i pierwotną.
To jedna z najgorszych męskich dolegliwości. Wiąże się ona z brakiem erekcji mimo podniecenia, nie pozwalając na podjęcie stosunku seksualnego, a co za tym idzie uzyskania przyjemności. Inne postaci impotencji u kobiet to zaburzenia motywacji seksualnej oraz zaburzenia zdolności orgastycznych. Ostatnia postać występuje najczęściej. Wszelkie zaburzenia erekcji same w sobie prowadzą do rozwoju impotencji, czyli jednej z największych dysfunkcji seksualnych, która wręcz uniemożliwia odbycie zwykłego, zdrowego stosunku płciowego.
Jest to impotencja generatywna (powodująca zaburzenia płodności), impotencja erektywna (powodująca zaburzenia erekcji) oraz impotencja orgastyczna (powodująca zaburzenia wytrysku lub orgazmu). Problem ten dotyka przede wszystkim mężczyzn powyżej 40. Charakteryzuje się ona niemożnością osiągnięcia erekcji lub orgazmu przez co najmniej pół roku. Niekiedy impotencja ma związek ze stylem życia - nadużywaniem alkoholu lub paleniem papierosów. Znana jest erektywna, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć wzwodu, orgastyczna, gdy nie dochodzi do orgazmu oraz generatywna, która oznacza niepłodność.
Znany jest również podział ze względu na przyczyny. Leczenie farmakologiczne impotencji. Obecnie najczęściej stosowanymi lekami w terapii zaburzeń erekcji są inhibitory fosfodiesterazy typu (PDE5-I).
Leki te stworzono z myślą o terapii nadciśnienia płucnego, ale szybko stwierdzono, że główny efekt uboczny (silny wzwód prącia) może być wykorzystywany jako efekt leczniczy. Przyczyny impotencji dzieli się na psychogenne (stres, lęk, kompleksy) i somatyczne (wiek, choroby). Dlatego też niektórzy proponują używanie w kontakcie z pacjentem terminu zaburzenie. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w odbiorze społecznym słowo impotencja ma negatywne konotacje skojarzeniowe, rzeczownik impotent ma w mowie potocznej zabarwienie ironiczne, czasem obraźliwe.
W rozwinięciu definicji można rozróżnić trzy podstawowe rodzaje dolegliwości: 1. Ten problem dotyczy znacznie większej ilości osób, niż nam się wydaje. Impotencji „można się nabawić” z wielu powodów. Wielu panów nie przyznaje się do tego problemu, wstydząc się i zamiatając sprawę pod dywan. A to nie jest rozwiązanie, które przynosi pozytywne skutki.
Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, by długo utrzymać zadowalającą sprawność seksualną. W tej szersze wersji można rozróżnić trzy podstawowe rodzaje dolegliwości: 1. W znaczeniu fizjologicznym jest to niezdolność do obcowania cielesne-. Zaburzenie może mieć źródło z wielu powodów. Należy zwrócić uwagę, że określenie „impotencja” budzi w odbiorze społecznym negatywne skojarzenia.
Nazwanie kogoś impotentem jest obraźliwe. Samo określenie odnosi się do nieprawidłowości związanych z osiąganiem wzwodu, niepłodnością czy niemożnością wytrysku i orgazmu ( impotencja orgastyczna ). KRZYSZTOF GRACZYK ASPEKTY MEDYCZNO-PRAWNE IMPOTENCJI WZGLĘDNEJ I PSYCHICZNEJ Małżeństwo jest ściśle związane z cielesną egzystencją człowieka. Jest nastawione na zrodzenie potomstwa.
Nocny komandos czy artysta solowy? Każde zaburzenie erekcji samo w sobie powoduje rozwój impotencji, która jest tylko jedną z największych dysfunkcji związanych z płcią, co uniemożliwia regularne, zdrowe i zrównoważone współżycie seksualne. O tym, jak się podniecać skutecznie. Przemysław Pilarski rozmawia z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim o tym, co tak naprawdę nas podnieca, o dzienniczkach pożądania i zapełnianiu seksualnego koszyka. Normalna siła dla mężczyzn jest dość ważna.
Ze słabym wzwodem nie ma pewności, lęk przed seksem, tworzą się kompleksy psychologiczne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.