wtorek, 9 kwietnia 2019

Wenus i mars mitologia

Głównymi atrybutami tej bogini były owoce i kwiaty. Mars (starołac.Mavors, łac. Mars) – staroitalski bóg wojny, znany już u Etrusków jako Maris. Obok Jowisza i Kwirynusa jeden z głównych bogów w mitologii rzymskiej.


Początkowo czczony jako patron pór roku, szczególnie wiosny. Pasterze powierzali swoje stada opiece Marsa przed watahami wilków. Między innymi do Marsa śpiewali swoje pieśni saliowie. Mimo to nie uważała się za sierotę.


Pewnego poranka wyłoniła się z piany morskiej, niedaleko wyspeki gdzie na nią oczekiwano. Wenus nie miała ani ojca ani matki. O ile “mody” na Lilith, Plutona, Białe Księżyce czy typy uprawianej astrologii bywają zmienne, o. Bóg wyczerpany miłością zapada w drzemkę, a satyrzy zabawiają się jego zbroją. Wykonywany jest w Polsce na indywidualne zamówienie klienta.


Znak wodny, widoczny na podglądzie obrazu nie będzie widoczny na reprodukcji. Obraz odporny na promienie UV oraz wilgoć. Bogini miłości, utożsamiana z grecką Afrodytą. Była matką Kupidyna, bożka miłości, który przestrzeliwał serca strzałą miłości. Tuż przed założeniem Rzymu miała sanktuarium niedaleko Ardei.


Głuwnymi atrybutami tej bogini były owoce i kwiaty. W mitologii, świat wyłonił się z Chaosu, a zaraz po nim pierwsza para bogów Uranom i Gaja, dzięki tej parze narodzili się kolejni bogowie. Ludzie utożsamiali się z nimi, bowiem posiadali wady i zalety, oraz uczucia, które były takie same jak emocje ludzkie.


Owidiusz, Metamorfozy Eros, Amor - bóg miłości. Willendorf w Austrii, odkryto kamienną figurkę kobiecą z okresu paleolitu. Afrodyta (Wenus) – najpiękniejsza grecka bogini, patronka miłości.


Funkcjonuje to na zasadzie feromonowego wabika, ale jest to towar uniwersalny i atrakcyjny w każdej astrologicznej “epoce”. Wyłoniła się z morskiej piany u wybrzeży Cypru. Wenus, tu Mars” to kolejny utwór, który pochodzi z albumu „Przez Dziewczyny”. Zarówno Wenus, jak i Mars niezbyt wiele mają wspólnego z atrakcyjnością seksualną - raczej z atrakcyjnością towarzyską, podobaniem się. W edycji książkowej ilustracja umieszczona była w tomie II (Livre IV, Fable III.


Wenus i mars mitologia

Pl. 50). Pośród licznych historii o miłościach bogów jedną z chętniej przytaczanych i ilustrowanych była opowieść o romansie Aresa-Marsa i Afrodyty, znanej w rzymskiej mitologii, jako Wenus. W sprzyjających warunkach mamy okazję ją podziwiać w postaci niewielkiego, ale bardzo jasnego sierpa.


Ten wspaniały widok można oglądać już za pomocą niewielkiej lunety. Wenera-D czyli powrót na Wenus. Flandria została spustoszona długą wojną z Hiszpanią.


Wenus i mars mitologia

Artysta sięgnął do motywów mitologicznych. Malując narodziny najurodziwszej z bogiń, stworzył wzór piękna kobiecego ciała. W centralnej części obrazu umieszczona została naga postać Wenus.


Zapomniałeś, kim jest Ares (Mars), postać w lekturze Mitologia, Parandowski Jan? Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje. Ponieważ do mitologii nawiązuje astrologia, a sztuka nawiązuje do mitologii, to sztuka też ma mnóstwo odniesień astrologicznych i często obrazy i rzeźby niezrozumiałe z punktu widzenia przeciętnego człowieka możemy odbierać w pełni, gdy odniesiemy ich treść do mitologii bądź idąc dalej do astrologii. Szybszy dostęp niż przeglądarce! Bezpośrednim nawiązaniem do mitologii greckiej jest mitologia rzymska.


Rzymianie przejęli od Greków większą część ich wierzeń. Sami dodali nieliczne mity (o Eneaszu, czy o Romulusie i Remusie) oraz pomniejsze bóstwa. Głównych bogów przejęli od Greków, zmieniając tylko ich imiona. By lepiej to zrobić proponuję wam również wyzwolić waszą wyobraźnię i fantazję.


Obraz został namalowany prawdopodobnie w celu przyozdobienia komnaty ślubnej. Zeus - opis i charakterystyka ostatnidzwonek. Zeus (Dzeus) – władca Olimpu i główny bóg greckiego panteonu.


Przede wszystkim władał niebem – rozjaśniał je bądź zasnuwał chmurami, odpowiadał za pogodę i wszelkie zjawiska atmosferyczne, a zwłaszcza chmury, wiatry, gromy i błyskawice – dlatego jego podstawowym atrybutem był piorun.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty