Ogólne zasady przyznawania prawa do zasiłku dla bezrobotnych po powrocie do Polski. Osoba, która po okresie pracy w którymś z państw członkowskich Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii lub Szwajcarii wróciła do Polski, nie może znaleźć zatrudnienia i nie ma prawa do transferu zasiłku, może starać się o prawo do. Bywało, że aby bezrobotny po powrocie zza granicy mógł mieć wypłacany zasiłek w Polsce, to musiał przynajmniej na jeden dzień zostać u nas zatrudniony.
To dlatego, że istniał wymóg, aby ostatni okres zatrudnienia był odnotowany w państwie, w którym dana osoba, już jako bezrobotna, będzie ubiegała się o zasiłek dla bezrobotnych. Osoba, która pracowała za granicą i powróciła do kraju może ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych. Przyznanie zasiłku jest możliwe po spełnieniu odpowiednich warunków. Dokumentem uprawniającym do transferu zasiłku jest U2. Drugą możliwością jest podjęcie zatrudnienia w Polsce, po powrocie.
Nawet krótkotrwałe zatrudnienie stworzy Panu możliwość rejestracji w polskim urzędzie pracy i da szanse ubiegać się o prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Polski z Irlandii gdzie przepracowałam lat. Po powrocie zarejestrowałam się w PUP gdzie. Pracowałeś za granicą i planujesz powrót do kraju?
Masz prawo ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych. Komu dokładnie przysługuje i na jakich zasadach dowiesz się z tego poradnika. Zapoznaj się z zawartymi w nim informacjami zanim udasz się do Urzędu Pracy.
Witam, moja sytuacja wygląda następująco: po miesiącach legalnej pracy za granicą wracam do Polski, gdzie wcześniej pracowałem przez pół roku, również legalnie zatrudniony. Bezrobotny, który prowadził działalność gospodarczą za granicą ma prawo do zasiłku po powrocie do Polski. Przewodnik po zmianach przepisów VAT. Treść tych przepisów może nie być zbyt jasna dla przeciętnego człowieka - w uproszczeniu kwestia przyznawania zasiłków przedstawiona została w poradniku dla osób powracających z zagranicy. Procedura ubiegania się o zasiłek dla bezrobotnych we wszystkich krajach unijnych jest podobna.
Dzięki temu osoby, które nabyły prawo do zasiłku dla bezrobotnych za. W związku z tym wpływają one na nasze konto bez pośrednictwa polskich urzędów. W jaki sposób należy się rozliczyć, jeśli pobierzemy zasiłek dla bezrobotnych za granicą? Osoba powracająca z zagranicy może otrzymać zasiłek dla bezrobotnych: polski lub z kraju, w którym pracowała.
Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych w Polsce należy przede wszystkim posiadać dokumenty z Home Office, formularz Plub P4 National Insurance Number, trzy ostatnie odcinki wypłaty (payslips), oraz dowód osobisty. Także w PUP można wypełnić wniosek o wydanie dokumentu E30 który potem zostaje. Zasiłek po powrocie do Polski. Kto pracował za granicą, ten po powrocie do Polski, o ile nie znajdzie zatrudnienia, może ubiegać się o specjalny zasiłek dla bezrobotnych.
To zasiłek, do którego nabył prawo właśnie za granicą. Tłumaczymy, na czym ten transfer polega. W celu zaliczenia okresów zatrudnienia z innego państwa przy ubieganiu się o zasiłek dla bezrobotnych jest wymagane, żeby ostatni okres ubezpieczenia był w państwie, w którym osoba bezrobotna będzie się ubiegała o zasiłek. Oznacza to, że aby móc po powrocie z zagranicy ubiegać się o polski zasiłek, należy wykazać się.
W tym celu przed wyjazdem z kraju ostatniego zatrudnienia powinna wystąpić o zasiłek dla bezrobotnych, a po nabyciu prawa do zasiłku o wydanie dokument U który uprawnia do pobierania zasiłku przyznanego za. Ciekawe porady nie tylko naszych użytkowników. Ubieganie się o zasiłek dla bezrobotnych w Polsce po zakończeniu pracy w państwach Unii Europejskiej(UE) , Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii. Czy zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobie, która legalnie przepracowała ponad lata za granicą (w państwie członkowskim), a obecnie powracającej na stałe do kraju?
Jeśli tak, jakie trzeba posiadać dokumenty i gdzie należy zgłosić prośbę o udzielenie takiego. Czy ktoś wypełniał taki wniosek. Pracowniku, warto wiedzieć ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych.
Co należy zrobić po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.