czwartek, 19 września 2019

Jak utrudnic ojcu kontakt z dzieckiem

Tylko zanim wystapisz do sądu sprobuj porozmawiać z ojcem, aby te kontakty były realizowane jeśli Ci na tym zależy aby dziecko miało kontakt z ojcem. Jak on nie może się spotkać i innym razem Ty nie możesz dać dziecka ojcu to sie po prostu zamieńcie na jakiś inny dzień czy dni, które będa Wam obu pasować. Wydawać by się mogło, że jest co najmniej oczywiste, iż dziecku potrzebny jest kontakt z obojgiem rodziców lub że kontakt ten stanowi prawo dziecka zagwarantowane nie tylko normami prawa. W sytuacji, gdy rodzice nie są małżeństwem, ważne jest to, czy ojciec dziecko uznał, a w przypadku, gdy dziecko uznał – ojcu przysługuje władza rodzicielska i ma takie same prawa i obowiązki jak matka dziecka. Nie rzadko więc dochodzi do sytuacji, że ojciec nie widzi się z dzieckiem nawet kilka tygodni, gdyż umówione terminy spotkań są ciągle przez nią przesuwane bądź odwoływane, co sprawia, że dziecko traci kontakt z ojcem, gdyż czuje się w pewien sposób przez niego porzucone, dlatego w sytuacji, gdy matka utrudnia kontakty z. Jak stanowi Kodeks rodzinny i opiekuńczy niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów.


Co można zrobić, gdy matka utrudnia kontakty z dzieckiem - forum PRAWA OJCA - dyskusja Zakładam nowy wątek, bo od poprzedniego mnie głowa rozbolała :))) W tym wątku - tylko. Re: Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem. Jak uregulować kontakty z dzieckiem po rozwodzie - w trakcie separacji - kto może domagać się kontaktów z dzieckiem - porozumienie o kontaktach z dzieckiem a wyrok rozwodowy - Dziecko i prawo - wszystko o prawach dziecka. Sprawy rodzinne - adopcja, ustalenie ojcostwa, władza rodzicielska.


Odpowiedzialność karna nieletniego. Jedyną sytuacją kiedy sąd może zakazać kontaktów z dzieckiem jest ta, w której kontakty stanowiłyby poważne zagrożenie dla dobra dziecka. Jak napisać wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem?


Sposób kontaktów z dzieckiem powinien być wspólnie ustalony przez rodziców. Często zdarza się jednak, iż rodzice nie mogą albo nawet nie próbują dojść w tej kwestii do porozumienia. Co zrobić, gdy matka bądź ojciec utrudnia kontakt z dzieckiem? O procedurze egzekwowania kontaktów z dzieckiem trochę już na swoim blogu napisałem.


Osoby, które zetknęły się z tym problemem w rzeczywistości, bez wątpienia mają prawo narzekać. Kontakty od początku nie są realizowane. Matka dziecka twierdzi, że córka nie chce się ze mną spotykać, a ona nie będzie córki do tego namawiać. Niestety wiem, że matka dziecka nastawia córkę przeciwko mnie. Nosi mnie gdy słyszę jak jej adwokat mówi, że należy pozbawić ojca kontaktów z dzieckiem do których i tak nie dochodzi bo matka do nich nie dopuszcza, że matka jest winna ale to nie ma znaczenia, że trzeba ojcu odebrać prawa rodzicielskie bo taki jest zwyczaj.


Zwyczaj to Wigilia w gronie rodziny a nie brak spotkań z ojcem. Czy ojciec może wezwać policję gdy matka utrudnia kontakt. Witam, Przepraszam z góry, jeśli temat już się pojawił, ale to subforum ma 5strony, więc nie bardzo mam możliwość to sprawdzić. Zdarza się, że z zawiści rodzic, który po rozwodzie na co dzień sprawuje opiekę nad dzieckiem, utrudnia spotkania z nim drugiemu rodzicowi. I robi to mimo postanowienia sądu regulującego takie wizyty.


Nigdy nie zabraniałam dziecku spotykania sie z tatą, ale wiem, że nocki ja przerastają, gdyż nigdy nie spała poza domem. Próbuję ją namawiać, ale ona zamyka sie w sobie i mówi, że już jej nie kocham. Wiem, że obecnie grorzą kary jeśli utrudnia się kontakt ojca z dzieckiem, ale co robić gdy dziecko nie chce jechać. W większości przypadków, dziecko po rozwodzie na stale zamieszkuje z matką, co wydaje się być uzasadnione zwłaszcza, gdy dziecko jest maleńkie i potrzebuje matczynej opieki, nie oznacza to jednakże, że ojciec nie ma prawa do systematycznych kontaktów z potomkiem.


A jak jest w sytuacji kiedy dziecko nie zna swoich dziadków? Ojciec porzucił dziecko gdy miało miesięcy, teraz dziecko ma lat, a ojciec jak i jego rodzice nagle chcą mieć kontakt z dzieckiem. Dziecko nie zna ani ojca ani dziadków, nie było z nimi żadnego kontaktu przez te lat i nie chce tych kontaktów mieć. Re: Matka nie będzie mogła utrudniać ojcu kontaktu z dzieckiem. Dlatego też, w tym przypadku matka dziecka ma obwiązek informować ojca dziecka, o tym co się dzieje z dzieckiem, pozwalać mu odbierać dziecko z przedszkola oraz pozwalać na rozmowy telefoniczne.


UNIEMOŻLIWIENIE OJCU KONTAKTU Z DZIECKIEM PRZEZ PSEUDOMATKĘ, SKIERNIEWICE. Należy również pamiętać, że zgodnie z art. No i Wy ojcowie jak często się z dziećmi spotykacie? Moja córka spotyka się z ojcem co drugi weekend od piątku do niedzieli wieczora. Każdą środę popołudniu, miesiąc wakacji, tydzień ferii, święta.


TAKIEGO powodu zerwałas kontakty miedzy dzieckiem a ojcem. To zupełnie normalne, że dziecku podobają sie kontakty, opierające się de facto na zabawie, pozbawione cech codziennego zwykłego życia. By wyskazać sądowi brak więzi ojca z dzieckiem, jak również brak kompetencji opiekuńczych a także i wychowawczych powinna Pani te okoliczności podać do wiadomości sądu.


I te okoliczności będą podstawą do wskazania prze są jaki zakres kontaktów ojca z dzieckiem będzie optymalny i zgodny z dobrem małoletniego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty