Aby poruszać się legalnie większością dróg szybkiego ruchu i autostrad na Węgrzech należy mieć wykupioną winietę. Pewien czas temu wprowadzono elektroniczny system poboru opłat i od kilku lat nie ma już naklejek na szybę. Z tego artykułu dowiesz się ile kosztują winiety na Węgrzech, na jakich. Przed wyjazdem na Węgry radzimy aby zapoznać się z naszym artykułem.
Na Węgrzech obowiązek posiadania winiety dotyczy pojazdów do tony. W winietę elektroniczną trzeba zaopatrzyć się jeszcze przed skorzystaniem z płatnego odcinka drogi. W sytuacji przypadkowego wjechania na płatną autostradę, e-winietę należy wykupić w ciągu minut.
Winiety roczne ważne są od 01. Dla pojazdu do tony - CHF (17PLN) Dla przyczep w zestawach do t - CHF (17PLN) Brak winietki karany jest mandatem w wysokości 2CHF plus koszt wykupienia winietki. Kup w punktach PZM lub online w PZM SKLEP.
W tym wpisie prezentujemy aktualne ceny winiet w drodze do Chorwacji przez Słowację i Węgry. Od kilku lat na Słowacji obowiązuje elektroniczny system poboru opłat. Kupując winietkę dostajemy potwierdzenie, a nasz numer rejestracyjny samochodu wprowadzany jest do bazy operatora. Węgry oferują nam bardzo wiele atrakcji – zaczynając od pięknego Budapesztu, poprzez atrakcje nad Balatonem, świetne termy zlokalizowane w całym kraju, czy wyścigi formuły na torze Hungaroring.
Autostrady węgierskie są pobierane za motocykle i samochody osobowe za pośrednictwem e-winiety, która jest dostępna online na stronie ematrica. Jeśli nie masz możliwości zakupu winiety przez Internet, możesz użyć jednego ze zwykłych punktów sprzedaży jako stacji benzynowej. Można je kupić przede wszystkim przez internet albo za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej.
Poza tym tradycyjnie na wybranych stacjach benzynowych, w punktach sprzedaży albo w specjalnych samoobsługowych automatach. Zastąpiły one na Węgrzech tradycyjne winiety samoprzylepne. Po złożeniu zamówienia potwierdzenie takie wysyłamy wysyłamy e-mailem do godzin od zakupu w naszym sklepie (zazwyczaj nie dłużej niż godziny). Posiadamy w sprzedaży winiety na dni, miesiąc oraz winiety roczne.
Jeżeli zamierzasz swobodnie podróżować swoim samochodem po terytorium Węgier, konieczny okaże się zakup odpowiedniej winiety. Węgry od pewnego czasu zdecydowały się wprowadzić elektroniczny system poboru, w konsekwencji na ich terenie nie obowiązują już tradycyjne naklejki. Słowenia również wymaga od nas zakupu winiet za przejazd autostradami i częścią dróg szybkiego ruchu. Za tygodniową, w przypadku samochodu osobowego, zapłacić trzeba euro.
Liczba krajów zbliżających się do cen autostrad za pomocą elektronicznych znaków drogowych rośnie z każdym rokiem. Zalety stempli elektronicznych, czasami nazywanych e-winietami, są przede wszystkim dostępne, gdy można je kupić przez Internet przed podróżą. Austrii mamy do wyboru rodzaje winiet: na dni, miesiące lub cały rok. Czy przy zakupie winiety w Słowenii należy zachować rachunek?
Zachowanie rachunku od zakupionej winiety nie jest obowiązkowe, choć warte rozważenia. Słowacja - obowiązują nowoczesne winiety elektroniczne, które zastąpiły klasyczne winiety naklejane na przednią szybę samochodu. Nie ma tradycyjnych kontroli, system kamer na wjazdach na autostradę na bieżąco sprawdza (Numery rejestracyjne) czy samochód ma opłacone korzystanie z autostrady. W Austrii obowiązują winiety, które przyklejamy do szyby.
Jest to więc podobne rozwiązanie jakie obowiązuje m. Ostatnia możliwa do zaznaczenia data tej winietki to listopada. Warto jednak wiedzieć, że aby móc legalnie poruszać się po większości autostra a także dróg szybkiego ruchu, należy dokonać zakupu winiety. Kolejnym przedstawimy Wam ceny winiet w opcji dojazdu do Chorwacji przez Słowację i Węgry.
Ile kosztują winiety w Czechach? W Czechach możemy wyróżnić rodzaje winiet: dniową, miesięczną i roczną. Autostrady i drogi szybkiego ruchu są płatne w większości krajów Unii Europejskiej. System winiet pozwala na sprawne poruszanie się po kraju, bez czekania w kolejkach na bramkach.
Dodatkowo wiele państw wprowadza nowoczesne systemy, pozwalające na. Trasa z Polski do Bułgarii przez Rumunię (Polska-Słowacja-Węgry-Rumunia-Bułgaria) Wybierając się z Polski do Bułgarii własnym samochodem możemy wybrać trasę przez Rumunię. W tym wariancie kierujemy się do naszej południowej granicy na Popra dalej do Koszyc, Milhostu, Miszkolc aż do zjazdu na Debreczyn.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.