piątek, 19 lipca 2019

Zniesienie współwłasności samochodu wydział komunikacji

W Internecie można znaleźć wiele przykładowych wzorów umowy. Ja znalazłem na jakimś forum jeden z takich wzorów, lekko go sformatowałem i został on zaakceptowany w urzędzie komunikacji. Dlatego załączam poniżej wzór umowy zniesienia współwłasności samochodu, może wam się przydać. Na własną odpowiedzialność oczywiście. Zniesienie współwłasności samochodu w postępowaniu sądowym.


Niestety nie zawsze udaje się rozwiązać sprawę polubownie, bez żadnych komplikacji. Często zdarza się tak, że pomiędzy współwłaścicielami rodzi się konflikt, z którego powodu jeden z nich nie zgadza się na dobrowolne zniesienie współwłasności. Procedura rejestracji samochodu wygląda wówczas podobnie, jak w przypadku rejestrowania go na jedną osobę.


O ile nie ma większego znaczenia, w jakiej kolejności umieścimy osoby kupujące w umowie, o tyle jest to już istotne przy wypełnianiu wniosku o rejestrację pojazdu w wydziale komunikacji. Witam, Mam następującą sytuację. Z mężem jesteśmy współwłaścicielami dwóch samochodów. Z uwagi na fakt, iż w przypadku szkody spowodowanej przez jednego z nas zniżka leci na oba samochody chcemy znieść współwłasność samochodów w tej kwestii.


Zalety współwłasności samochodu. Ostatnią czynnością jest już złożenie w wydziale komunikacji odpowiedniego wniosku o dokonanie zmian w dowodzie rejestracyjnym. Przedstawiliśmy Wam najistotniejsze zagadnienia związane z umową współwłasności samochodu, jednak decyzja o wykorzystaniu tej możliwości należy już wyłącznie. Czy wie ktoś jak jest z darowizną na dzieci. Samochód jest współwłasnością małżonków i chcą go podarować dziecku.


Po rozstaniu, lata temu, brat zatrzymał samochód. Konkubina nie płaciła za przeglądy, nie użytkowała auta, nie partycypowała w innych kosztach związanych z autem. Czy jest szansa na sądowe zniesienie współwłasności bez konieczności spłaty połowy wartości samochodu konkubinie? Albo jakiś inny sposób zniesienia. Darowizna udziału we współwłasności samochodu.


Umowa darowizny jest jedną z najbardziej popularnych umów mających na celu przeniesienie własności rzeczy. Ma ona charakter nieodpłatny, co oznacza, że darczyńca nie otrzymuje z tego tytułu żadnego ekwiwalentu pieniężnego. Reguły dotyczące kosztów postępowania w przypadku zniesienia współwłasności określa ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych.


Wysokość opłaty zależy od naszych relacji z pozostałymi współwłaścicielami. Jeżeli wniosek zawiera zgodny projekt zniesienia współwłasności. Nie mieliśmy sądowego podziału majątku, umówiliśmy się, że samochód jest mój. Chcemy przerejestrować go, żeby dowód rejestracyjny był tylko na mnie.


Co zrobić, gdy współwłaściciel samochodu nie dba o niego? Jak „odebrać” mu prawo do auta? Najprostszą metodą zniesienia współwłasności jest zawarcie nowej umowy, przewidującej zapłatę dla drugiego współwłaściciela, który w tym wypadku zrzeknie się praw. Ciąży na nas wtedy obowiązek spłaty połowy wartości auta. Pełnomocnictwo nie może być jednak spisane na papierze, a na specjalnym druku dostępnym w wydziale komunikacji.


Rejestracja samochodu ze współwłaścicielem – na koniec urząd skarbowy. Wydział Komunikacji i Transportu Miejsce złożenia dokumentów: Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Wydział Komunikacji i Transportu przy ul. Jana III Sobieskiego (pokój 1– parter) dla interesantów z terenu miasta Ostródy i gmin Grunwal Dąbrówno, Miłomłyn, Łukta, Ostróda. W wydziale komunikacji urzędu, w którym jest zarejestrowany pojazd. Może być to: starostwo powiatowe, urząd miasta — jeśli pojazd jest zarejestrowany w mieście na prawach powiatu, urząd dzielnicy — jeśli pojazd jest zarejestrowany w Warszawie.


W pozostałych przypadkach wniosek będzie. Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji samochodu, została mi juz tylko wizyt w Wydziale Komunikacji i zastanawiam czy jest jeszcze jakas szansa zeby zrobic z taty współwłaściciela? Opcja przydatna, jeśli nie mamy zniżek OC, a umowa kupna-sprzedaży pojazdu jest tylko na nas.


Umowę trzeba pokazać w Wydziale Komunikacji przy przerejestrowaniu samochodu oraz w Urzędzie Skarbowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty